46.

46.
Čtyřicet šest dní uplynulo ode dne co jsem přiletěl do Ketchikanu. Přibližně osmitisícové město na jihovýchodě Aljašky. Moře, rybaření a déšť. Nebo přesněji déšť, déšť a rybaření. Když se podívám kolem sebe a vidím že psi chtějí ven (dva týdny zpět jsme se ptal jak to ostatní členové rodiny poznají), a vzpomenu si že musím být opatrný, abych svému dvouletému host-bratru nedal ránu dveřmi, za kterými tak rád postává (já nechtěl!), a všechny ty další věci které teď vidím, které mě napoprvé alespoň částečně zaskočily, tak trochu vím jak těch čtyřicet šest dní asi šlo. Stejně mě ale překvapuje že se tam dostali tak rychle.

Na Aljašku jsem ve skutečnosti dorazil již druhého srpna. Poté co jsem zmeškal let v Seattle a na letiště v Anchorage (třistatisícové hlavní město Aljašky) jsem dorazil o pár hodin později (okolo osmé večer), si mne vyzvedla moje první host rodina – oba rodiče, hostsestra co je teď již na své výměně v Chile a další inbound, Martín. Strávili jsme spolu pár dní, než začal Fall Orientation, který v místním distriktu začíná už 6. srpna. Fall Orientation bylo šest zaneprázdněných dní strávených s ostatními inboundy na Aljašce, ale konec přišel rychle a 11. většina z nich odletěla do svých hostrodin. Let do Ketchikanu byl až další den, takže pár z nás zůstávalo společně v hotelu, ale druhý den jsem již i já mířil nejklikatějším existujícím letem ke své hostrodině. Přílet byl okolo čtvrté odpoledne, a na letišti mě mimo jiné přivítalo několik členů interact klubu, čili mých spolužáků. A ačkoli škola začínala až 29., zamířil jsem do ní, na obhlídku, ještě dříve než do nového domova.

Škola sice začínala až 29., ale zato nejbližší rotary meeting byl hned další den. Den poté zip line, čehož se účastnili také oba outboundi. Následně meeting druhého ketchikanského klubu ve čtvrtek. Zkrátka každý den něco.

Než jsem rozhlédl, škola začala. Asi není příliš nepochopitelné, že to znamená ještě větší zaneprázdněnost. Škola samotná je podobě velká jako moje předchozí (co do počtu žáků, okolo pěti set), ale jsou v ní pouze středoškoláci, zatímco ve staré škole jsou i děti mezi šestou a devátou třídou. Možná to je důvod proč mi přijde že se lidi více navzájem znají (anebo je to jen můj pocit). Co se týče předmětů, měl jsem velmi široký výběr, protože narozdíl od ostatních, jediný předmět který musím mít je English II. Vzhledem k tomu že vybírání není všeobecně moje silná stránka, a že jsem nikdy předtím výběr předmětů řešit nemusel, si asi dokážete představit kolik času mi zabral 😅.

Ale to byla pouze jedna část příprav související s novou školou. Také jsem potřeboval skříňku. Na staré škole jsem klíč od skříňky musel na rok odevzdat, což nebyl problém, neboť jsem ho během těch pěti let kupodivu neztratil. Moje nová škola používá zámky na kód, což by normálně nebyl problém, kdyby mi v kanceláři nedali špatnou kombinaci. Vyžadovalo to několik marných ode mne, mých novopečených spolužáků a vlastně všech co stáli kolem, než jsem se vrátil a dostal jinou (funkční!) kombinaci.
Nějak jsem se tedy přes všechny strasti dostal až k prvnímu školnímu dni. První část záhady ohledně mého vnímání času vyřešena, teď již jen vysvětlit jak mi utelk měsíc školy…

První den nebyl nijak zvlášť zmatečný. Většina mých tříd je blízko sebe, a s ostatními jsem měl štěstí, takže přecházení ze třídy do třídy problém nebyl. Největší problém byly asi počítače, na které se nešlo přihlásit. Zpočátku to byl problém pro půlku třídy, ale postupně, během následujících dní, většina ostatních problémy vyřešila. Ne že já bych jich pár nenapravil, ale to neznamelo že pár dalších na opravení ještě čekalo.  No, ve výsledku to tak dramatické nebylo, ale za to se opakovalo, neboť škola také propůjčovala chromebooky.

Naštěstí to byla poslední větší komplikace. od té doby jsem měl vesměs na pilno, s menšími věcmi a s mnoha prezentacemi o Rotary a Rotary Youtu Exchange.
Teď když vidím všechny tyto věci, či jak se  mé vnímání mnoha věcí změnilo z alespoň částečně cizích na víceméně vlastní, asi by mě nemělo překvapovat že je to již více než měsíc co jsem sem přiletěl.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s